image1 image2 image3

Podsumowanie roku 2016.

Jak co roku chciałabym przybliżyć Państwu wydarzenia które miały miejsce w naszym Sołectwie.

W 2016r. udało nam się z Funduszu Sołeckiego zrealizować potrzeby naszych mieszkańców. Ku ścisłości to mieszkańcy zadecydowali na Zebraniu Wiejskim na co pieniądze w danym roku zostaną przeznaczone i oto :

Zainstalowano nowe lampy w Marcinkowie i Wyrandach razem sztuk 6. Dwie lampy za torami. Jedna w kierunku na Purdkę kolejna za kapliczką, następna przy chodnikach i ostatnia przy wjeździe do Wyrand.

 

Powstała nowa wiata przystankowa dla dzieci czekających na dowóz do szkoły przy drodze powiatowej i kosze przy przystankach aby śmieci do koszy wyrzucać a nie pod nogami zostawiać. Tak przy tym punkcie chciałabym zwrócić na to uwagę aby nie zaśmiecać przystanków. Jako Sołtys staram się aby kosze na śmieci były i taka jest ich funkcja śmieci do kosza a jak kosz pełny to można do Pani Sołtys zadzwonić że nie ma miejsca. To jest takie proste !

 

Wielkim sukcesem w Naszym Sołectwie był wygrany Konkurs realizowany przez NIVEA Placu Zabaw. Jest nowy Plac Zabaw, który powstał przy Hali Sportowej w Marcinkowie ze względu na właściwość gruntu gminnego. Słyszałam różne głosy, że Plac powinien powstać w centrum Marcinkowa itp. z moją osobą włącznie. Chciałabym przypomnieć że Plac Zabaw  który powstał przy szkole w Marcinkowie, powstał  z projektu, który własnoręcznie napisałam i na który było dofinansowanie zewnętrzne. Na ostatnim zebraniu była prośba mieszkańców o piaskownicę a plac systematycznie może się rozrastać w różne inne elementy. To tyle celem przypomnienia.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w głosowaniu. To wy wszyscy wygraliście ten Plac Zabaw. Szczególne podziękowania ślę do osób, które najbardziej heroicznie walczyły o wygraną- nie chcę wymieniać nazwisk, aby o nikim nie zapomnieć, ale te osoby bardzo dobrze wiedzą, że te podziękowania ślę do nich. Wielkie brawa dla wszystkich!!!!

Podziękowania również dla osób z ramienia Urzędu Gminy za wspaniałe i szybkie podejście do spraw papierkowych z tym konkursem związanych.

 

W zeszłym roku nie było festynu w naszej miejscowości w tym roku liczę na zaangażowanie mieszkańców przy jego realizacji. Każdy coś może pomóc i razem możemy się wspólnie bawić. W tej sprawie będę Państwa informować.

Czekam na Państwa sugestie dotyczące Sołectwa i zapraszam na nasze Zebrania o których informuję na tej stronie jak również  wywieszane są ogłoszenia na tablicach ogłoszeń. Myślałam aby w naszej miejscowości prowadzić ewidencję narodzin, kto nowy się wprowadził i kto odszedł. Tylko numery bo nie każdy może mieć chęć podawania swojego nazwiska.

Przypomnienie należy się również względem chodników, które w okresie zimowym nie były odśnieżane przez właścicieli posesji przy których chodnik idzie. Tak jest zapisane w uchwale że obowiązek ten spoczywa na właścicielach posesji nie na Sołtysie.

Obowiązkiem również właścicieli psów jest sprzątanie po pupilkach ,,kup,, i wyprowadzane ich na smyczy i kagańcu  poza terenem swojej posesji. Jeżeli ktoś względem tego ma pytania chętnie podam uchwały które o tym mówią i jakie z tym wiążą się konsekwencje kiedy ich się nie przestrzega ale to chyba każdy wie i ja tylko grzecznościowo przypominam.

Podsumowując 2016 rok śmiało można powiedzieć, że był to rok małych i owocnych zmian na lepsze w naszych miejscowościach( Marcinkowo, Wyrandy)

Zapraszam śmiało wszystkich mieszkańców tych dużych i tych małych do kontaktu ze mną kiedy tylko będziecie mieli pytania, pomysły bądź obawy. Jestem Waszym Sołtysem I zarazem Radną więc śmiało bez skrupułów tylko z kulturą zapraszam.

2020  Marcinkowo   globbers joomla templates